Корпусні меблі під замовлення

Автор: | 30.09.2019

Сьогодні конкуренція в сфері меблевого бізнесу дуже велика. Тому багато виробників корпусних меблів постійно шукають способи догодити клієнту. Асортимент продукції постійно збільшується, з’являються моделі які перевершують найсміливіші очікування. Саме конкуренція стала основною причиною запуску виробництва модульних меблів. Та як би не старалися фабричні дизайнери, їм всеодно важко конкурувати з невеличкими підприємствами в питанні вибору меблів. Приватні підприємства роблять меблі будь-яких форм та розмірів, фабрика ж собі цього дозволити не може.

Багато людей все ще дивуються – чому так дорого дозамовити на фабриці якийсь елемент до своїх меблів, особливо, якщо він нестандартного розміру. Практично будь-яка фабрика може виготовити такі меблі під замовлення, але часом ціна за незначні зміни зашкалює за 60%. І це зовсім не та ситуація, коли виробник хоче заробити на вас. Це необхідна міра, яка зумовлена порушенням виробничого процесу. Нажаль багато фабрик неможуть утримувати бригаду, що займалася б виробами під замовлення. Але й відмовитися від нестандарта також не всі хочуть, оскільки попит дуже великий.

Щоб ви шановні читачі краще уявили собі процес виробництва, приведемо вам невеликий приклад. Звичайно, це дуже умовне порівняння, адже в кожної фабрики є свої власні системи виробництва.

Припустимо фабрика виготовляє одну модель стінки з ДСП в двох варіантах кольорів. Певна бригада робітників, складається з декількох людей, і кожен з них виконує доручену операцію. Один займається розкроєм плити, інший кромкує деталі, третій робить отвори під шурупи. Кожен верстат налаштований для виконання необхідної операції та під певні розміри. Окрім того, виготовлено, або закуплено оптом велику партію листків ДСП та кромки потрібного кольору. На протязі місяця фабрика повинна зробити план, виготовивши необхідну кількість виробів. І тут цей виробник отримує замовлення на стінку менших розмірів. Як ви думаєте, що стається на виробництві? Воно призупиняється. Переналаштовуються верстати. Закуповується ДСП іншого кольору. Керівництво змушене: оплатити роботу працівників, які перенастроїли верстати, бригади, що зробила наднормове замовлення, покрити витрати на матеріал залишки якого проблематично кудись прилаштувати. Звідси і береться приблизний коефіцієнт вартості виробу.

Якщо ви хочете змінити повністю інтер‘єр, а не просто дозамовити один елемент модульних меблів, щоб трохи змінити розмір, то необов’язково замовляти меблі у фабрики яка займається виробництвом стандартних виробів. Вигідніше знайти невелике виробництво в вашому місті, що спеціалізується виключно на виготовлені корпусних меблів на замовлення. Як правило, такі виробники розраховують вартість замовлення виходячи з кількості витраченого матеріалу. До того ж, такі підприємства розташовані на невеликій площі, тому що їм непотрібно складів для зберігання готової продукції та великих партій матеріалів. А це значить, що вони не роблять великих накруток для того, щоб відбити аренду.

У таких виробників переважно немає магазину, але ви можете завітати до них в офіс, який за звичай розташований прямо на виробництві. Подивитися сайт виробника, або почитати відгуки про нього в інтернеті. Також до вас може приїхати представник, який зробить всі необхідні заміри, покаже зразки фотографій та допоможе з дизайном. Незаперечний плюс виготовлення меблів під замовлення – це можливість дати необмежену волю своїй фантазії при виборі матеріалу, фурнітури, стилю, кольору і т.п. Найпоширенішими матеріалами в виготовленні меблів під замовлення є ДСП та МДФ. Останній може бути покритий пластиком, ПВХ-плівкою, фарбою, лаком, акрилом чи якимось іншим матеріалом. Проте вимоги сучасних клієнтів збільшуються з кожним днем і це змушує виробників використовувати найрізноманітніші матеріали, починаючи від оргскла та алюмінію, закінчуючи екзотичною деревиною чи шкірою кайманів.

Дизайн меблів які ви замовляєте може бути будь-яким. Сучасні технології дозволяють виготовляти меблі в найрізноманітніших стилях. Якщо ви не можете дозволити собі меблі з природніх матеріалів, таких як – дерево або камінь, то є багато штучних замінників, які відмінно імітують їх, але коштують значно дешевше. Мало того, вони нічим не поступаються натуральним і набагато стійкіші до деформації, механічних пошкоджень та впливу зовнішнього середовища. Єдине що від вас вимагається – це розумно пояснити виробнику чого ви від нього хочете.

Напевно зрозуміти що саме потрібно найважче при виборі меблів. Набагато легше визначитися з кольором, загальним стилем та матеріалами, ніж уявити собі конкретний дизайн і те як ці меблі будуть виглядати в вашому інтер’єрі. Добре хоч що сьогодні інформація про дизайн помешкання більш ніж доступна. До ваших послуг телебачення, спеціальна література та інтернет – джерела, що дозволять вам хоч приблизно уявити які меблі варто замовляти, щоб вони як найкраще вписалися в ваш інтер’єр.

Найдоступніший спосіб розумно скористатися такою інформацією – це взяти фото інтер’єру який вам сподобався та прибрати з нього зайві деталі, або навпаки додати все необхідне. Наступний спосіб. Ви можете пройтися по меблевим магазинам взявши з собою план приміщення. Професійні консультанти та дизайнери з радістю допоможуть з розмірами, кольором та стилем. Можливо деякі навіть намалюють кілька ескізів щоб ви мали з чого вибирати. Крім того, ви власними очима зможете побачити роботу фурнітури. Особливо як працюють помягчувачі ударів дверцят, системи самодотягування та легкого безшумного закривання. Тільки незабувайте що кожен магазин рекламує власний товар, а працівники магазину отримують з вашого замовлення свій відсоток, тому пропонують все найдорожче. Хоча, зустрічаються цілком добросовісні консультанти, які розкажуть все так як є, порадять що краще, на які моменти варто звернути увагу, а що слід пропустити, і доречі, ця послуга буде безкоштовною.

Останній спосіб – звернутися у фірму що надає дизайнерські послуги, чи до приватного дизайнера. Провівши з вами бесіду і приблизно зрозумівши чому ви надаєте перевагу, до вас приїдуть, зроблять замір, підберуть матеріали та покажуть кілька намальованих варіантів інтер’єру. Замовлять матеріали, простежать за виконанням робіт, доставкою та монтажем. Але в цьому випадку вам необхідно буде заплатити за відсутність клопотів.

Коли ви нарешті визначитеся з вибором врахуйте деякі нюанси. Варто зрозуміти, що за два дні меблі вам ніхто не зробить, тому будьте готові до того що вам доведеться чекати. Термін виготовлення меблів як правило розтягується від десяти робочих днів до кількох місяців. Тому з самого початку ви повинні узгоджувати ці терміни з виробником. Розумно, замовити меблі під час ремонту, це допоможе зекономити багато часу. Але таким варіантом розумно буде скористатися якщо ремонт косметичний. Якщо ж ви робите капітальний ремонт, то поспішати нікуди. Після закінчення оздоблювальних робіт суттєво змінюються розміри приміщення, а при виготовленні меблів під замовлення важливий кожен міліметр. Нерідко при визначенні строків замовники чують 10-14 робочих днів, і до цього строку ще необхідно додати вихідні та святкові дні, це ї буде кінцевий термін замовлення.

Пам’ятайте, що згідно закону «Про захист прав споживачів» меблі під замовлення не підлягають поверненю та обміну, тому ретельно все продумайте, щоб потім не довелося шкодувати. Зверніть особливу увагу на пункти про доставку та зборку, а також що до гарантійних зобов’язань. В будь-якому випадку краще скористатися професійною доставкою та зборкою, тому що, як тільки ви забрали меблі самостійно, то всі дефекти (якщо це не явний фабричний брак) який ви мали б виявити отримуючи товар, вважатимуться придбаними вами та заміні не підлягатимуть. Із зборкою справа буде не краще, якщо ви збираєте меблі самі, то автоматично втрачаєте гарантію.

Меблі під замовлення сертифікації не підлягають, але ви маєте право вимагати сертифікат на матеріали з яких їх виготовляють. Навряд чи ви зможете передбачити всі моменти при купівлі корпусних меблів під замовлення. І все ж таки, в першу чергу поставтесь серйозно до вибору виробника. Найкраща реклама – це «сарафанне радіо». Якщо ваші знайомі залишилися задоволені, а їхні друзі, які порадили їм виробника, теж щасливі – швидше за все, ви не прогадаєте.

Пам’ятайте, замір замовляти обов’язково. Якщо ви самі надаєте розміри, і вони виявляться помилковими хоч на пів сантиметра, ваші меблі доведеться переробляти, а це додаткові витрати, які швидше за все ляжуть на вас. Якщо ж заміри робить представник фірми, яка береться за ваше замовлення, то таких проблем ви уникните. Навіть якщо і буде якась помилка, всі виправлення будуть за рахунок фірми.

Важливий момент – договір, який буде гарантом вашого спокою. Від нього нерозумно відмовлятися навіть якщо меблі будуть робити ваші знайомі. Не соромтеся його прочитати і уточнити місця не зовсім вам зрозумілі. Крім того, ви спокійно можете доповнити його, а вже поті підписувати. Звісно, якщо його після того захоче підписати виробник. Важливо прослідкувати щоб договір був підписаний обома сторонами.

Зверніть особливу увагу на термін виготовлення та дату доставки. Досить часто в договорах використовуються хитрі словосполучення на зразок: «попередня доставка» чи «попередня дата виготовлення». Це може означати тільки одне, що вам до кінця цього терміну можуть встановити меблі, а можуть і не встигнути. При цьому ваші претензії будуть необґрунтованими, адже чітко написано що «попередньо», а значить не точно, приблизно.

Крім договору бажано прочитати всі додатки до нього. Найперше – це специфікація і докладний опис розмірів, кольору, фурнітури, врізної техніки і т.д. Намагайтесь врахувати та обговорити все – наявність кромки на невидимих місцях, відстань між полицями, глибину шухляд, колір задньої стінки, врізи під плінтус та інші моменти. Це залежить від того, з якою метою замовляються меблі.

Другим додатком має бути ескіз вашого замовлення з вказаними розмірами та вашим підписом. Уважно все перевірте. Якщо вам не все зрозуміло попросіть перемалювати проєкт. Ці додатки також повинні бути надруковані та підписані в двох примірниках.

Якщо ви вирішили замовляти багато меблів для всієї оселі – знайдіть час щоб купувати їх поетапно. Це дасть побачити наскільки відповідально фірма виконує свої обов’язки, а також, уникнути багатьох проблем, якщо робота чи відношення фірми вас не влаштує. Та в цьому випадку, знаючи що замовлення буде великим, виробники старатимуться робити відповідно, щоб не втратити клієнта.

Будьте готові до того що вам прийдеться врахувати багато нюансів. Інколи трохи понервувати, та знайте, коли все скінчиться і ваші меблі нарешті займуть своє місце, ви будете знати точно, що меблі на замовлення набагато кращі ніж фабричні, тому що, вони створені для вас – індивідуальні, функціональні і відповідають всім вашим вимогам

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *